Myšlenky

Vyhlášení války – Kniha popisuje názory a pocity lidí, kteří kdysi patřili k Frontě za osvobození zvířat. Osvoboditelé věří, že lidé nemají na život větší nárok než krtek nebo mořský okoun. Mají pocit, že lidé jsou nejnižší formou života a že bez lidí by svět byl mnohem lepším, mírumilovnějším místem. Že boj uvnitř společnosti je zbytečný, protože společnost se nezmění. Pokud s tímto postojem souhlasíte, tuto knihu si zamilujete.

Zelená svatozář – Česko-americký filosof Erazim Kohák představuje jednotlivé proudy environmentálního smýšlení. Aneb proč to veganstvím zdaleka nekončí ani nezačíná…

Jak „mír a láska“ zabíjí zvířata – Camille A. Marino a Lindy Green se zamýšlí nad nesmyslností podbízivých taktik dnešního mainstreamového hnutí za práva zvířat.

Absurdity pacifismu a intersekcionálního aktivismu v osvobození zvířat – Derk A. Brachman – Esej amerického aktivisty o jednom ze zásadních problémů hnutí za osvobození zvířat.

Nepodporuješ ALF, protože proč? – Dr. Steven Best – Esej amerického filosofa Stevena Besta o nutnosti undergroundových akcí a jejich podpory.

Mučení zvířat pro zábavu a zisk – Dr. Jerry Vlasak – Krátké zamyšlení lékaře, který se po zkušenostech z první ruky aktivně staví proti vivisekci.

Až na dno blahobytu – Jedno ze stěžejních děl sociologa Jana Kellera nastiňuje nevyhnutelnou katastrofu, do které se řítíme svým konzumem.

Co musíme udělat, abychom zvítězili – Anonymní esej o dvou podstatných aspektech, které brzdí naše hnutí.

Totální revoluce: Revoluce pro 21. století – Dr. Steven Best – Klíčové myšlenky nové knihy amerického filosofa Stevena Besta

Osobní odpovědnost – Anonymní esej o tom, proč welfarismus zpomaluje naše úsilí a proč se zaměřit na jednotlivce z řad tyranů

Gandhího způsob nepomůže – Karen Dawn – Krátké zamyšlení novinářky Karen Dawn nad militantními taktikami osvobození zvířat

7. prosinec: O deset let později  – Krátké zamyšlení Daniela McGowana nad desetiletým výročím velkého zátahu na aktivisty ELF.

Jak válka proti občanským svobodám ubližuje zvířatům – Krátké zamyšlení nad státními represemi proti zvířeckoprávním aktivistům

Zastřelte majitele jatek! – Roland Vincent – Ředitel Rady pro vedení práv zvířat a dlouholetý zvířeckoprávní aktivista vyzývá k přesunu k radikálnějším metodám ochrany zvířat.

Ted Kaczynski – Pravda o primitivním životě: Kritika anarchoprimitivismu

Rozhovor: Keith Mann – Rozhovor z Abolitionist s Keithem Mannem, britským aktivistou za práva zvířat odsouzeným za undergroundové akce.

Rozhovor: Jerry Vlasak – Rozhovor s mluvčím NAALPO o základních otázkách přímých akcí ALF.

  • Archives