Svědectví

Kromě toho, že sami tato místa navštívíte, nic vám nenastíní lépe, co se děje za zdmi koncentračních táborů jatek, laboratoří, chovů, cirkusů, kožešinových farem, množíren a jiných mučíren, než psaná svědectví lidí, kteří je navštívili. Díla autorů, kteří nezastupují vrahy a nemanipulují s pravdou, Vám ukáží, jak vážná situace je. Všechno mučení a všechny vraždy mají jedno společné. Jsou vykonávány pouze pro zisk vrahů a monster, nikoliv pro blaho lidstva a jeho přežití. Ba právě naopak! Je známo a zdokumentováno i to, jak moc tyto průmysly ničí celou planetu.

 

  • Charles Patterson: Věčná TreblinkaDnes již světově proslulá kniha amerického znalce holocaustu hledá paralely mezi nacistickými zvěrstvy a naším chováním ke zvířatům.
  • Peter Singer: Osvobození zvířat – Kniha australského filosofa Petera Singera je všeobecně považována za zakládající filosofické tvrzení představ hnutí za práva zvířat.
  • Jonathan Safran Foer: Jíst zvířataPečlivě shromažďované údaje autor prokládá svými úvahami, poutavými vyprávěními a reportážemi, autentickými výpověďmi velko- i malochovatelů a pracovníků na jatkách.
  • Will Potter: Zelená je nová rudá – Průvodce po světě radikálního aktivismu představuje opravdové lidi za titulky a vypráví příběh toho, jak je obyčejným lidem bráněno mluvit o tom, v co věří.
  • Keith Mann: Od soumraku do úsvitu – Kniha bývalého člena ALF je detailním popisem vzestupu radikálního hnutí za osvobození zvířat, od anglických sabotérů lovu v 60. letech, přes Frontu za osvobození zvířat v 70. a 80. letech, k soustředěným kampaním přímé akce 90. let. Odvážné příběhy o maskovaných osvoboditelích odnášejících zvířata z laboratoří uprostřed noci, o militantních veganech podpalujících náklaďáky vaječných farem a o dramatických reakcích úřadů.

 

  • Melanie Joy: Proč milujeme psy, jíme prasata a nosíme krávy (zatím jen v AJ) – Melanie Joy ve své knize objevuje neviditelný systém, který utváří vnímání masa, které jíme, tak, že některá zvířata milujeme a některá jíme, aniž bychom věděli proč. Tento systém nazývá karnismus.
  • Carol J. Adams: Sexuální politika masa (zatím jen v AJ) – Autorka rozebírá, jak obzvláště v časech nedostatku ženy nabízí mužům maso, které považují za “nejlepší” jídlo. Také se zabývá spojením mezi feminismem a vegetariánstvím a patriarchátem a konzumací masa, historicky a pomocí analýzy literárních textů.

 

  • Archives