Video

Upozorňujeme, že některé služby poskytované třetími stranami (např. YouTube) mohou používat soubory cookies. Z bezpečnostních důvodů to  mějte na paměti.

ALF – Život pod maskou – Odhaluje dosud nezveřejněné záběry, které ukazují, kam až jsou tito jedinci schopni zajít, aby zachránili životy zvířat. Lidé všech věkových kategorií a zázemí, z celého světa vypráví své příběhy osvobození, uvěznění, oběti a odhodlanosti.

If a tree falls – dokument o ELF, využívá příběh aktivisty Daniela McGowana, který čelil životu ve vězení za požáry proti oregonským dřevařským společnostem, k prozkoumání širších otázek environmentalismu, aktivismu a terorismu.

Pozemšťané – Dokument o lidském využívání zvířat – jako mazlíčků, jídla, oblečení, zdroje zábavy a předměty vědeckého výzkumu. Obsahuje záběry získané pomocí skrytých kamer, které zaznamenávají každodenní praktiky některých z největších průmyslů světa, které jsou závislé na zvířatech. Poukazuje na paralely mezi rasismem, sexismem a speciesismem.

Gary Yourofsky – přednáška – Práva zvířat a veganství – Všeobsažná přednáška aktivisty Garyho Yourofskyho na téma práv zvířat a veganství předkládá odpovědi na nejrozšířenější argumenty o veganství a boji za práva zvířat. V druhé části videa Gary odpovídá na dotazy z publika.

Steven Best – přednáška – Nedovedeme se podívat na fakta reality – Steve Best se dělí o svůj pohled na současný tristní stav boje za osvobození zvířat: “Vyhráli jsme bitvu, ale prohráváme válku…”

Rozhovor s Garym Yourofskym – 5.10.2012, Bologna – aktivista Gary Yourofsky odpovídá na otázky o šíření veganství, o inteligenci a vnímání zvířat, o vlivu karnismu na výchovu a rodinné vztahy, o veganství v Číně a Indii,  o násilí, o svém veganství, o trestu smrti a směřování lidstva.

Speciesism – The Movie – Dokument objevuje koncept a praxi speciesismu, určování hodnoty bytostí na základě jejich druhové příslušnosti. Obsahuje rozhovory (mimo jiné) s Peterem Singerem, Richardem Dawkinsem, Temple Grandin a Stevenem Bestem a materiál natočený ve velkochovech v USA.

  • Archives