No New Animal Lab

No New Animal Lab je nová nátlaková kampaň s cílem zabránit washingtonské univerzitě postavit navrhované podzemní zařízení pro výzkum na zvířatech, které by o tisíce rozšířilo počet zvířat, které univerzita může mučit a zabíjet. Primárním cílem kampaně No New Animal Lab je Skanska, multimiliardová mezinárodní stavební firma a hlavní stavitel tohoto projektu.

Skanska je jednou z největších stavebních firem na světě; na svých projektech po celém světě vydělává miliardy. Stavební rozpočet laboratoře je 90 milionů dolarů, což z ní v porovnání dělá menší projekt. Jsou to pro ně jen drobné.

Také nejde o první kontroverzní záležitost Skansky. Jejich historie je plná zrušených smluv a projektů, pokud se v sázce objeví jejich image. Dlouhodobý pohled na jejich značku je pro ně důležitější než krátkodobý přísun peněz. Vědí, že tato laboratoř nesedí jejich vytoužené reputaci. Dokonce opomněli vydat tiskové zprávy, navzdory tradici chlubení se svými projekty médiím.

Kampaň No New Animal Lab odhalila jejich špinavé tajemství. Důslednost je donutí složit. Všechno visí na našem závazku k osvobození zvířat. Laboratoř nepostaví, pokud udržíme dostatečný tlak.

Jakékoliv čtení o dějinách osvobození zvířat obhajuje tyto strategie a taktiky. No New Animal Lab se inspiruje těmito dějinami grassroots osvobození zvířat. Vytrvalé nátlakové kampaně prokázaly svou účinnost proti živočišným průmyslům. No New Animal Lab následuje tuto cestu, zdokonalenou kampaněmi jako Consort Kennels, Save the Hillgrove Cats, Stop Huntingdon Animal Cruelty (SHAC) a Stop Primate Experimentation at Cambridge (SPEAC). Sdílejí společné jmenovatele – rozhodující vztahy mezi tlakovými body, vliv, stupně investic, dynamiku trhu a systematické překážky. Staví na modelu osvobození zvířat „hnutí lidí“, které navedlo masovou účast do efektivní strategie.

Kampaň No New Animal Lab je ze stejného těsta. Je čas znovu vstoupit do dějin hnutí za osvobození zvířat. Můžeme zastavit výstavbu této laboratoře a ukázat, že jsme stále dostatečně mocnou silou, která dokáže přivést korporaci na kolena.

Zapojíte se?

http://nonewanimallab.com/

https://www.facebook.com/dontexpanduwprimatetesting

This entry was posted in Obecné info. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives