Justice Department

Fronta za osvobození zvířat dosáhla, co jiné metody nedokázaly, aniž by se vzdala nenásilí. Odlišná myšlenka tvrdí, že vykořisťovatelé zvířat už byli dostatečně varováni. … Nastal čas, aby ochutnali strach a úzkost, kterou jejich oběti trpí na denní bázi.“

Justice Department (JD – Ministerstvo spravedlnosti) bylo založeno ve Velké Británii aktivisty za práva zvířat, kteří prohlásili, že jsou ochotní proti svým protivníkům použít násilí. Podobně jako Milice za práva zvířat (ARM) se jasně vymezili od směrnic Fronty za osvobození zvířat (ALF), které vyznávají nenásilný odpor.

První zaznamenaná akce proběhla o Vánocích roku 1993, kdy do společnosti Shamrock Farm, dodavateli primátů na pokusy, byly poslány trubkové bomby. Skupina utvořila stejný model odporu bez vůdce jako ALF sestávající z malých autonomních skrytých buněk, které jednají samostatně.

Jménem JD bylo vykonáno velké množství akcí v USA i Velké Británii – útoků proti společnostem testujícím na zvířatech, jejich dodavatelům, vědcům a lovcům (včetně královské rodiny). Kvůli posílání výbušných zařízení a žiletek poštou a zanechávání zápalných zařízení na regálech byli označeni novinami The Independent za „nejudržitelnější a nejsofistikovanější bombovou kampaň na pevninské Británii od dob, kdy byla IRA na vrcholu“. FBI je označuje za „nejnebezpečnější aktivisty za práva zvířat současnosti.

 

 

This entry was posted in Obecné info. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives