Revolutionary Cells – Animal Liberation Brigade

Revolutionary Cells – Animal Liberation Brigade (RCALB – Revoluční buňky – Brigáda za osvobození zvířat), známá jen jako Animal Liberation Brigade (ALB – Brigáda za osvobození zvířat), je jméno užívané osvoboditeli zvířat, kteří obhajují využití svobody a různorodost taktik uvnitř hnutí za osvobození zvířat, ať už nenásilných nebo ne. Součástí jejich ideologie je záměr zničit opresivní instituce, kterou popisují jako mat pro „vykořisťovatele zvířat“.

Revoluční buňky nejsou skupinou, ale příkladem odporu bez vůdce. Pod tímto názvem se skrývají autonomní skryté buňky, které provádějí přímé akce, podobně jako Milice za práva zvířat (ARM).

Založeny v USA po výbuchu kanceláří Chiron a Shaklee v roce 2003, kdy aktivisté použili tento název k firebombingu vozidel a hrozili, že pošlou dopisové bomby jednotlivcům v kalifornské oblasti. Cíle zahrnovaly korporátní zákazníky laboratoří Huntingdon Life Sciences a vědce z UCLA a kalifornského národního výzkumného střediska primátů.

FBI vydala zatykač na Daniela San Diega pro jeho údajné zapojení s buňkou zodpovědnou za výbuchy z roku 2003, ale zatím ho nedopadli.

This entry was posted in Obecné info. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives