COP21: 600 falešných reklam odsuzuje pokrytectví klimatické konference

Přes 600 uměleckých děl, které kritizují korporátní převzetí klimatických rozhovorů COP21, bylo instalováno během klimatického summitu v reklamních prostorech po celé Paříži.

Jennifer Baker / Revolution News

parisbarnbrook_same_WEB

“Stejná hovadina, jiná konference”

Uprostřed francouzského stavu nouze, během kterého byla po pařížských útocích z 13. listopadu zakázána veškerá veřejná shromáždění, zapojil projekt ‘Brandalism’ Pařížany do umístění neautorizovaných uměleckých děl po celém městě s cílem zvýraznit spojení mezi reklamou, konzumerismem, závislostí na fosilních palivech a klimatickou změnou.

Umělecká díla byla umístěna v reklamních prostorech vlastněných  JC Decaux – jednou z největších světových společností zabývajících se venkovní reklamou a oficiálním sponzorem klimatických rozhovorů COP21. Další přední korporátní sponzoři klimatických rozhovorů jako třeba AirFrance, GDF Suez (Engie) a Dow Chemicals jsou na plakátech parodováni – hlavy států jako Francois Hollande, David Cameron, Barack Obama, Angela Merkel a Shinzo Abe jsou také představeny.
Umělecká díla byla vytvořena více než 80 věhlasnými umělci z 19 zemí celého světa včetně Nety Harari, Jimmyho Cauty, Banksyho spolupracovníka Paula Insecta, Escifa a Kennarda Phillipse – mnoho z nich bylo toto léto v Anglii součástí i Banksyho výstavy Dismaland.

Joe Elan z Brandalism uvedl: “Sponzorováním klimatických rozhovorů se mohou hlavní znečišťovatelé jako Air France či GDF-Suez-Engie prezentovat jako součást řešení – když jsou ve skutečnosti součástí problému.”

paris Barnbrook_VW_z1_3_WEB

“Mrzí nás, že nás chytili.”

parisBarnbrook_mobil_z7_WEB-1

“Věděli jsme o dopadu fosilních paliv, ale veřejně jsme ho zapírali.”

pariszqngimba3g4onnxs72cl

paris ymczbcwsamdhlyj0oce9

paris VINZ_last_selfie_z3_night

“Poslední selfie.”

paris Stephen_Quick_z2-copy

“Někteří lidé se příliš starají. Myslím, že se tomu říká láska.”

paris sd3onldyolit2vnn7a4j

paris Rob_M_Oil_age_z6

“Doba bronzová 3200 př.n.l. – 600 př. n.l. Doba naftová 1859 – 2015”

paris Eyesaw_night_z7

“Nová a vylepšená – Green Wash – ‘Na vyčištění vašich špinavých zisků'”

paris Bill_Posters_Osbourne_WEB

paris Bill_Posters_Climate_2_WEB

“Prožijte klimatickou zkušenost”

corporate-sponsorship-ads-environmentalist-cop21-brandalism-paris__605

 

corporate-sponsorship-ads-environmentalist-cop21-brandalism-paris-23__605

“Vypořádat se s klimatickou změnou? Samozřejmě, že ne. Jsme aerolinky. Sponzorujeme klimatickou konferenci Spojených národů, aby to vypadalo, že jsme součástí řešení, a abychom se ujistili, že to neovlivní naše zisky. Ekonomický růst je mnohem důležitější než záchrana planety. Proto budeme dál podplácet politiky a vypouštět skleníkové plyny. Jen si to nechte pro sebe. AIR FRANCE Součást problému”

corporate-sponsorship-environmentalist-ads-cop21-brandalism-paris-22__605

 

This entry was posted in Zprávy z fronty and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives