Výzva k solidárním akcím s vegan anarchistickým vězněm Osmanem Evcanem

od Act For Freedom

Osman Evcan odporuje úřadům jako anarchista proti speciesismu po nepřerušených 23 let ve státních věznicích. Osman Evcan podporuje boj za osvobození zvířat jako anarchista od roku 2003. Byl pro nás jménem, které vyjadřuje požadavek na úplnou svobodu proti ekologické destrukci, hladu, chudobě, krveprolití a válečných politik, které byly vytvořeny státem a kapitalismem.

Osman Evcan byl nedávno umístěn do věznice Kandıra Kocaeli F-Type No. 1 po té, co si prošel téměř všemi tureckými věznicemi za odpor proti systematickému a trvalému zastrašování. Nejzákladnější a nejpodstatnější právo Osmana i všech politických vězňů na zdravou stravu dle jejich priorit a vůli je blokováno vedením věznice s vědomím a pokyny ministerstva spravedlnosti. Výsledkem Osmanovy 43 denní hladovky v roce 2011 bylo získání práva na veganské/vegetariánské stravování ve vězení pro všechny veganské/vegetariánské vězně a toto právo bylo upevněno pomocí vydané legislativy. Osman Evcan se v této bitvě nedávno posunul o krok dál. Po dobu 33 dní držel další hladovku, kterou skončil 26. června a která vyústila ve vítězství v požadavcích, vedle přípravy veganských/vegetariánských pokrmů z čerstvých a sezónních potravin i možnost získat veganské jídlo od externích dodavatelů.

Navzdory svému pokročilému věku a tělu vyčerpanému kvůli těmto činům pokračuje Osman ve svém boji a odporu, aby otevřel cestu všem veganským, vegetariánským a politickým vězňům, kteří přijdou po něm, bez strachu z ceny, kterou musel on zaplatit. Po té, co listopadové volby potvrdili hegemonii islámského fašismu AKP, dostalo se v tomto opresivním klimatu i na Osmana a jeho práva a výsady veganské stravy, získané jako výsledek nepřetržitého boje, mu byly odebrány. Důvod pro toto špatné zacházení a zneužití práv Osmana, který od 10. listopadu pokračuje v hladovce, je zřejmý. Důvodem jsou jeho anarchistické myšlenky a chování, které se nesklání před autoritářským násilím a nespravedlností.

Půjdeme do věznice Kocaeli No.1 Prison ze solidarity a kvůli podpoře Osmana a odporu, který zosobňuje. Ohlásíme, že za vězeňskými zdmi není Osman sám ve své pokračující hladovce za znovuzískání nabytých práv. Vyzýváme všechny anarchisty, osvoboditele a jedince bojující za úplnou svobodu, aby povstali v solidaritě a odporu, který se pokoušejí umlčet ve stínu zakořeněného a konzervativního politického memorování, a k protestu  proti státním institucionalizovaným organizovaným mučícím jednotkám, vězením. Vybízíme vás, abyste pozvedli své hlasy!!

Vyzýváme všechny naše soudruhy v různých částech Turecka a po celém světě v hnutích za osvobození zvířat i aktivisty za práva lidí, aby uspořádali jakoukoliv akci před reprezentačními institucemi Turecka ve svých zemích. Může jít o call-in, pouliční demo, ambasády či obchodní komoru či cokoliv jiného, co byste rádi udělali jako gesto solidarity a podpory!

Teď je čas jednat!!

Protestujeme před věznicí Kocaeli Kandira F-Type No.1 a vyžadujeme veganské jídlo pro Osmana Evcana 5. prosince 2015!!

This entry was posted in Zprávy z fronty. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives