Billy, Costa a Silvia znovu před soudem

převzato z contrainfo:

17. července 2015 proběhlo v Turíně v Itálii předběžné slyšení proti Silvii Guerini, Costantinu ‘Costa’ Ragusovi a Lucovi ‘Billy’ Bernasconi. Tito tři byli již dříve zatčeni a odsouzeni na několik let vězení ve Švýcarsku, obvinění z organizovaného činu sabotáže proti výzkumnému centru nanotechnologie IBM, v tu dobu ve výstavbě.  15. dubna 2010 byli zastaveni a zatčeni švýcarskou policií, která jim prohledala auto a našla výbušniny a letáky prohlašující, že hrozící akce byla provedena jménem “Fronty za osvobození Země Švýcarsko”.

Byli obviněni podle článku 110 italského trestního zákoníku, který se používá u trestních činů zločinného spolčení. Obzvláště jsou obviněni ze spiknutí k plánování akce v Itálii, z ilegálního získání materiálů potřebných k sestavení a přípravy výbušných zařízení a  z pašování takových zařízení mezi italskou a švýcarskou hranicí. Všechna obvinění zahrnují přitěžující okolnost “s cílem terorismu”, v Itálii historicky použitou v politických procesech k získání dlouhé předprocesní vazby a delších trestů odnětí svobody v případě shledání vinným.

Soudce při předběžném slyšení přijal tvrzení navrhované zástupcem žalobce Enricem Arnaldi Di Balme a shledal nepodstatným, že Billy, Costa a Silvia už byli souzeni a trestáni ve Švýcarské konfederaci.

Soudní proces začne 13. ledna 2016 v Turíně. Využijme to jako příležitost k oživení boje proti ničení životního prostředí.

S ohledem na proces čelí tři kamarádi těžkostem a potřebují pokrýt rozličné soudní výlohy, takže sdíleli žádost o podporu. Za každou pomoc budou moc vděčni. Dary můžete posílat na: conto corrente postale intestato a (poštovní běžný účet splatný) Marta Cattaneo, IBAN: IT11A0760111100001022596116, BIC: BPPIITRRXXX. Prosím uveďte důvod darování: solidarietà a Silvia Billy Costa (solidarita se Silvií Billy Costou)

Další info o případu a updaty (v italštině):
silviabillycostaliberi.noblogs.org

This entry was posted in Zprávy z fronty. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives