Hambach: Obránci lesa se připoutali k železničním kolejím

převzato z Hambach Forest

22:15 Všichni jsou volní 

21:38  Všichni jsou volní! :)

20:45 Zatím byli propuštěni 4 aktivisté. Podle policajtů bude každých pět minut propuštěn další. Propuštění jsou vítáni podporovateli před policejní stanicí.

20:35  3 jsou volní.

20:00 Z 26 zatčených bude zbylých 25 propouštěno počínaje 20:30.

16:50 V tuto chvíli stojí na louce před policejní stanicí další policejní dodávka.

15:50 Podle policie soudce brzy rozhodne, jak dlouho musí naši kamarádi zůstat na policejní stanici. Krátce po té, co to oznámili podporovatelům, projelo křížem krážem policejní auto před policejní stanicí a policajt kolem stříkal pepřový sprej. Teď policajti venčí své psy, pravděpodobně aby ukázali svou moc. Odhaduje se, že naši kamarádi budou propuštěni do 21 hodin.

15:33 Na železniční stanici Buir se nachází 7 policejních dodávek. Policisté žádají lidi o legitimování.

14:14 Jedna osoba byla propuštěna z vazby. Zhruba 10 podporovatelů je na policejní stanici v Aachen. Přijďte a ukažte svou solidaritu!

13:50 Policajti legitimují lidi v Buiru a jeho okolí. Tvrdí, že jsou k tomu oprávněni, protože lidi, které kontrolují, nejsou německými občany. Dejte si pozor!

13:04 pm 2 policejní auta obhlíží louku.

12:22 26 zatčených bylo dovezeno do Aachen! Doražte! Buďte hlasití! Policajti mezitím opustili louku.

12:11 Policejní auta (s policajty uvnitř ) obhlíží louku. Několik policejních dodávek je na cestě do Morschenich, blízké vesnice.

11:50 Bylo zatčeno celkem 26 lidí.

11:23 Podle WDR, německému zpravodajskému kanálu, byli všichni připoutaní odvedeni.

11:15 Třetí z připoutaných byl právě odveden.

11:00 Podle policie jsou zatčení lidé vezeni na policejní stanici v Aachen.

10:59 Další z připoutaných osob byla odvedena.

10:36 Jedna z připoutaných osob byla odvedena.

09:45 Technický tým vyjadřuje nelibost, že zámky se nedají snadno odemknout. Policista Berghauer řekl kontaktní osobě uzamčených, že se nemusí bát přibližujícího se vlaku – zastaví před nimi.

V tuto chvíli jsou 3 lidé připoutáni ke kolejím pomocí D-locks a budou řešeni první. Zbylí 4 jsou zamčeni ve dvojicích.

09:35 Technický tým Bastardů dorazil k blokádě a připravuje se na vyklizení.

09:17 Všechny nepřipoutané osoby, kromě čtyř, jsou vykázány a odvezeny v policejních dodávkách.

08:41 Několik lidí se shromáždilo u mostu. Police je žádá, aby tento prostor opustili, s vysvětlením, že nestojí o ‚divácký ruch‘. Kromě toho policie zatkla jednu osobu, protože zřejmě neuposlechla příkaz zůstat mimo uzavřenou oblast. Tato osoba je v tuto chvílui převážena na policejní stanici v Aachen.

08:12 Zhruba 20 policajtů jde směrem ke kolejím. Vyklizení může začít brzy. Podle policajtů byla jedna osoba zadržena.

07:51 Novináři byli úspěšně vypuzeni z kolejí. Na kolejích je teď 11 policajtů. Aktivisté se i tak mají pořád dobře.

07:47 Policajti mluví o vyklizení. Citát od policajta: „Musíme je dostat, až polezou přes zábradlí“

07:44 Policajti a ochranka se snaží odehnat z kolejí novináře.

07:31 Policajti poslali dva lidi pryč z mostu. Během dalších 24 hodin na most nesmí vstoupit. Policajti jim ukradli tabulku čokolády!

07:09 Osoba stojící na mostě je obtěžována policajty. Legitimovali ji a řekli jí, bez důvodu, aby neházela předměty z mostu. Policajti jsou na místě, ale okupaci nechávají být. Hledají v oblasti menší skupiny, aby je mohli otravovat a zjistit jejich identitu. Buďte opatrní! V tuhle chvíli je pravděpodobně těžké zapojit se do okupace.

06:58 Na kolejích je teď asi 20-25 policajtů. Lidé zpívají písně o odporu proti těžbě hnědého uhlí. Zpívají písně od Mona & Hummel, Rover a dalších umělců hnědouhelného odporu.

06:51 Teď je tu zhruba 7 policejních dodávek, 2 z nich hlídkují u zámků trochu dál od blokády. Objevila se i ochranka. Dejte pozor!

06:48 Na místě je už 5 policejních dodávek. 15 pořádkových policajtů je na kolejích. 6 lidí je připoutáno. Kolem zamčené osoby se tvoří sedící blokáda.

06:24 Všichni policajti opustili koleje. Novináři dělají rozhovory s lidmi na kolejích.

06:18 8 policajtů odešlo, 4 další přešli ke kolejím. V okolí jsou 3 policejní dodávky. Aktivisté zpívají a užívají si. Natáčí je rostoucí množství novinářů, kteří se shromáždili na mostě i v blízkosti kolejí.

06:08 Dorazil tisk a policie. 8 policajtů obešlo koleje a teď stojí vedle nich. Ozývá se skandování. Další policajti jsou pravděpodobně na cestě.

05:40 Zhruba 20 aktivistů dorazili na železniční trať u Hambachu v blízkosti stanice v Buir. Železniční semafory zčervenaly. Lidé se připoutali k železničním kolejím. Pokud víme, zatím nedošlo k žádným incidentům.

Tisk

WDR Tagebaugegner blockieren Hambachbahn
rp online Braunkohle-Demonstranten ketten sich an Gleise
rundschau online/KStA Betrieb blockiert: Tagebaugegner ketten sich an Gleise der Hambachbahn
radioerft Besetzung beendet

DÁLE:

[16/10/2015] Prohlášení od Hambacher Forst Besetzung:

„Rypadlo bylo znovu okupováno”

„Tři aktivisté znovu okupovali obrovské uhelné rypadlo v hambachském dolu. Zastavili tak dolování uhlí, aby mohli přímo klást odpor proti ničení, které působí místnímu životnímu prostředí rozkopáváním celých vesnic a krajiny, stejně jako celosvětovému ničení způsobenému klimatickou změnou.

Tato akce byla taky prohlášením solidarity s naším kamarádem ve vězení a předzvěstí sobotní akce [masové blokády uhelné železniční cesty]. Chceme ujasnit, že se nenecháme zastrašit a že náš odpor nebude zlomen, ani když nás za mříže posadíte víc. Tak nás jenom víc naštvete a budeme ještě odhodlanější! Ať už minulou noc, nebo v sobotu, nebo když to budete nejmíň očekávat: Vrátíme se, abychom zastavili vaše stroje, dokud nebudou zticha navždy!

Vyzýváme všechny, komu alespoň trochu záleží na budoucnosti této planety, aby přišli na sobotní Kemp sdílení dovedností a uspořádali s námi party na železnici Hambachu!“

http://hambachforest.blogsport.de/

This entry was posted in Zprávy z fronty and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives