Jak se vyhnout dopadení – Příručka pro přímou akci

Přemýšlejte o tom, jak a kdy by vás mohli chytit. Mohli by vás chytit před akcí, buď proto, že vás při plánování někdo slyšel, nebo proto, že vás viděli svědci nebo bezpečnostní kamery. Nedávejte policii žádnou záminku k zastavení. Je pravděpodobnější, že vás zastaví v noci. Použijte auto bez samolepek. Nezapomeňte si vzít řidičák, doklad o pojištění a další požadované dokumenty pro případ, že vás zastaví, ale při akci je nechte v autě spolu s mapami, vodou a jídlem. Než vyrazíte, uložte kleště a další vybavení pod sedačky, pod deku nebo do kufru, protože pokud budete zastaveni, nemusíte mít čas je schovat. Nepřekračujte povolenou rychlost. Celou dobu jeďte alespoň několik kilometrů pod povoleným limitem a dejte pozor na oblasti se sníženou povolenou rychlostí. Ujistěte se, že vaše SPZ je v pořádku. Ujistěte se, že všechna světla a signalizace fungují. Používejte signální světla. Buďte připoutaní. Připravte si krytí pro případ, že vás zastaví. Pokud vás zastaví, nepanikařte a nedělejte nic podezřelého. Pokud vás zastaví a z jakéhokoliv důvodu budete muset vystoupit, zavřete za sebou dveře. Pokud to neuděláte, může to policii dát příležitost pro prohledání vozidla. Dalším nebezpečím je, že vaše vozidlo může být spatřeno bezpečnostními kamerami nebo svědky. Po cestě nezastavujte, pokud to není nezbytně nutné. Benzínové stanice mají bezpečnostní kamery. Ujistěte se, že vás nesleduje policie nebo agenti. Mohou používat neoznačená auta a často se pohybují ve skupině dvou až tří vozidel. Používejte vedlejší cesty a často zahýbejte, abyste snížili množství svědků. Vyhněte se hlavním proudům a finančním čtvrtím. Nejezděte ani neparkujte v blízkosti akce; je to příliš podezřelé. Pokud možno, zaparkujte několik kilometrů od místa a dojděte, ale nezapomeňte, že chůze zabere čas, zvlášt, když ponesete vybavení a batohy, proto s tím počítejte při plánování. Vaše vozidlo může být spatřeno svědky nebo bezpečnostními kamerami a úřady na auta aktivistů umisťují sledovací zařízení. I pokud použijete radiofrekvenční detektor a blokátor GPS, nemůžete si být jisti, že je vaše technologie dostatečně dobrá na odhalení a rušení té jejich. Parkujte mimo dohled bezpečnostních kamer. Parkujte na tvrdém povrchu, na kterém nezůstanou otisky pneumatik. V černém oblečení vás nesmí spatřit svědci ani bezpečnostní kamery. Ujistěte se, že jste při převlékání v bezpečné oblasti. Nepřevlékejte se, dokud to nebude nutné, protože s maskou budete vypadat podezřele, pokud budou kolem svědci. Pokud vás zastaví policie, nechcete mít na sobě lyžařskou masku nebo černé oblečení. Pokud vás uvidí svědci nebo bezpečnostní kamery, jak vystupujete z auta oblečení do masky a tmavého oblečení nebo s nimi v ruce, nebo pokud bude vaše vozidlo spatřeno v blízkosti akce, můžete být identifikováni.

Mohou vás chytit během akce. To se může stát, pokud vás během akce zalédnou svědci nebo bezpečnostní kamery. Můžete za sebou nechat důkazy, které proti vám budou později použity. Například pokud máte klíče v kapse (což silně nedoporučujeme), můžou vám vypadnout. Pokud si před akcí zapomenete sundat šperky, mohou vám spadnout. Pokud za sebou necháte plechovku od barvy, nářadí, rukavici nebo jakékoliv jiné vybavení nebo oblečení, může to být vystopováno k vám, pokud na nich budou otisky nebo pot. S sebou berte jen nezbytné, klíče nechte ukryté v blízkosti auta a ujistěte se, že za sebou nic nenecháváte. Otisky, krev, sliny, vlasy, kobercová vlákna, stopy, vzor pneumatik a záznamy z bezpečnostních kamer a nahrávky hlasu patří mezi potenciální bezpečnostní hrozby.

Mohou vás chytit po akci. Podobně jako před akcí, vás můžou chytit při převlékání nebo nastupování do auta. Převlékněte se co nejdříve, abyste snížili riziko, že vás v oblečení někdo uvidí, ale ujistěte se, že v blízkosti nejsou lidé ani bezpečnostní kamery. Vše uložte pod sedadla nebo do kufru. Mohou vás chytit, pokud u vás doma nebo v autě najdou oblečení nebo vybavení. Nepřekračujte povolenou rychlost a nedávejte polici žádný jiný důvod pro zastavení. Nenechte nic viditelně válet. Dokud nemůžete nářadí a vybavení spálit nebo vyhodit, uložte je na nenápadná místa. Masku a mikinu uložte k ostatnímu zimnímu oblečení. Kleště uložte k dalšímu nářadí. Pokud potřebujte, kupte si další nářadí, aby nebylo podezřelé, že máte jen perlík a pákové kleště. Pokud potřebujte, kupte si další zimní oblečení. Je lepší utratit trochu peněz než jít do vězení. Mohou vás chytit, pokud budete o akci mluvit nebo ji hlásit. O proběhlých akcích nikdy nemluvte a buďte extrémně opatrní, pokud je budete hlásit Bite Back nebo NAALPO. Úřady jsou dobré v hackování, odposlouchávání a sledování. Mohou vás chytit s pomocí práskače nebo infiltrátora. Pokud musíte mluvit o proběhlých akcích, udělejte to venku bez blízkosti elektronických zařízení a zkontrolujte, že nikdo, s kým mluvíte, nemá štěnici nebo jiná záznamová zařízení. Dejte si pozor, s kým se akce účastníte.

Několik způsobů, jak jsou lidé dopadeni:

Fyzický důkazní materiál

Deníky, plány, manuály, věci zanechané na místě akce omylem nebo schválně, komuniké, informace uložené na počítačích, papírové stopy po placení kartou a koupi nebo pronájmu vybavení. Vyhněte se tomu placením v hotovosti a zničením všeho, co je spojené s akcí, před tím, než se na ní vydáte. Na akci si s sebou neberte nic, co je dohledatelné k vám (občanku nebo personalizované šperky). Při pronájmu vybavení zvažte použití falešné občanky. Pokud musíte použít počítač, šifrujte všechny soubory s PGP.

Forenzní důkazy

Především otisky prstů a DNA, ale také porovnání použitých nástrojů, vzorků půdy a stop. Dejte si pozor na otisky na věcech, které nejsou hned zřejmé jako baterie do světel. Ujistěte se, že vše je bez otisků, než se pustíte do akce, a mějte rukavice a zakrytou hlavu. Zbavte se všech vystopovatelných věcí, jako je oblečení a nářadí, hned, jak to bude možné.

Svědci

Lidé schopní identifikovat vás nebo vaše auto, ne jen při akci, ale i po cestě na místo, nebo i jen lidé, kteří vás zahlédnou opouštět domov v určitý čas. Zahrnuje záznamy z bezpečnostních kamer nebo od policejních týmů. Setkání, trasu apod. naplánujte tak, abyste se vyhnuli kamerám a zvědavým sousedům. Maskujte se a oblečte si neidentifikovatelné oblečení. Neříkejte lidem, co nepotřebují vědět.

Sledování

Zahrnuje odposlouchávání telefonů, zadržování pošty a emailů, nahrávací zařízení a sledování nebo umístění sledovacích zařízení do vašeho vozidla. Provádí ho mnohé a často i soupeřící státní i soukromé agentury. Provádí se na různých stupních od docela rutinního, které by nemělo vaši aktivitu moc ovlivnit, po ty, kde je sledováno a posloucháno vše, co uděláte nebo řeknete. Vyhněte se mluvení nebo komunikaci o čemkoliv spojeného s akcí u vás doma, přes email nebo telefon. Na akcích se dívejte po sledujících policistech.

Zpět na Obsah

This entry was posted in K dalšímu čtení and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives