Zvířeckoprávní aktivisté přiznali vinu k protikožešinovým výtržnostem

San Diego Tribune

Dva zvířeckoprávní aktivisté obvinění z provedení mezistátních výtržností na kožešinový průmysl se podle dohody o vině a trestu z tohoto týdne přiznali k zvandalizování kožešinového obchodu v San Diegu a osvobození norků z farem.

Joseph Buddenberg a Nicole Kissane se v úterý oba přiznali před sandiegským federálním soudem ke spiknutí porušit zákon o terorismu proti živočišným podnikům. Žalobci a obhájci plánují navrhunout dvouletý trest pro Buddenberga a šestiměsíční pro Kisane, podle dohody o vině a trestu.

Dvojice také uznala, že jejich činy způsobily škodu ve výši více než 100 tisíc dolarů. Souhlasili se zaplacením odškodného několika obětem, včetně Furs By Graf, sadiegský obchod, který byl poničen, sedmi norčích farem a dvou podniků, ve výši 398 tisíc dolarů.

Dvojice řije v Oaklandu, ale Kissane dříve žila v Escondido.

15. června 2013 byl obchod Furs by Graf posprejován slovy „zabiják“ a „vražda“; na obchod byla vylita kyselina; zámky dveří byly zalepeny a výlohy byly zničeny leptavými materiály, uvádí obžaloba.

Úřady uvádí, že dvojice také navštívila domovy vedoucí obchodu Kimberley Graf a jejích rodičů v La Mesa a Spring Valley, kde způsobili poškození kyselinou, barvou a ředidlem.

Pak jeli ve své Hondě Fit na další místa, včetně Montany, Idaha a Minnesoty, kde osvobodili tisíce norků z komerčních kožešinových farem a cílili na obchody se živočišnými produkty a další, které považovali za spojené s kožešinovým průmyslem. Obžaloba uvádí, že vandalismus zahrnoval propíchnutí pneumatik a pokus o zaplavení domu zaměstnance kožešinové aukce.

Úřady uvedly, že během výprav se tito dva pokoušeli držet “ve skrytu”, používali jen hotovost, vyhýbali se telefonům a používali šifrovaný email z veřejných počítačů.

Úřady uvádí, že jejich výkony byly velebeny na webových stránkách spojených se zvířeckoprávním extremismem. Po útoku v San Diegu zveřejnila floridská skupina vzkaz od Fronty za osvobození zvířat s přiznáním odpovědnosti.

This entry was posted in Kožešinové farmy, Z klecí, Zprávy z fronty. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives