Dva aktivisté obvinění z osvobození zvířat označeni za teroristy

FBI zatkla dva aktivisty za práva zvířat za údajné osvobození norků a dalších zvířat z kožešinových farem a zničení majetku společností zapojených ve využívání zvířat.

Joseph Buddenburg (31) a Nicole Kissane (28) byli obviněni podle Animal Enterprise Terrorism Act, zákona z roku 2006, který překlasifikoval široké spektrum drobné trestné činnosti jako „terorismus“, pokud jsou provedeny ve jménu poškození zisků společností pracujících se zvířaty.
Úřady tvrdí, že od léta 2013 způsobili tito dva škodu ve výši stovek tisíc dolarů společnostem, u kterých usoudili, že jsou kruté ke zvířatům. Údajně propustili 6000 zvířat, včetně norků a rysů, z farem v Idaho, Iowě, Minnesotě, Wisconsinu a Pensylvánii.

Také údajně cestovali po západním pobřeží USA a použili vteřinové lepidlo a tekutiny leptající sklo při ničení majetku maloobchodníků s kožešinami. Mezi zaměřené společnosti patří Furs by Graf, prodejna v San Diegu, a další kožešinový obchod v Minneapolis.

Buddenburg a Kissane čelí trestu až 10 let odnětí svobody.

převzato z greenisthenewred.com

 

UPDATE:

28.7. proběhlo první soudní stání, kterého se zúčastnilo asi 30 podporovatelů Nicole a Josepha. Nicole byla propuštěna z domácího vězení, což je dobrá zpráva. Naneštěstí soudce odmítl udělat to samé pro Josepha. Ten tedy zůstává v domácím vězení 24/7. Další soudní stání proběhne 9. září.  

V pondělí 14.9. proběhlo další soudní stání, trvalo asi 10 minut. Joseph a Nicole svorně prohlásili, že nejsou vinni. Další stání je naplánováno na 14.12., opět v San Diegu před soudcem Burnsem.

UPDATE:

Joseph byl 2. května odsouzen ke dvou letům vězení.

UPDATE:

Nicole byla odsouzena k 21 měsícům odnětí svobody.

This entry was posted in Z klecí. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives