Jeruzalémská policie zatkla pět lidí za napadení veterináře zapojeného v experimentech na zvířatech

haaretz

Behind Closed Doors (Za zavřenými dveřmi), prganizace, které vede kampaň proti experimentům na zvířatech, kategoricky odmítá jakékoliv zapojení v útoku.

Pět podezřelých bylo zatčeno jeruzalémskou policií za údajné napadení veterináře zapojeného v množení zvířat pro věděcké experimenty.

2015_jerusalemdemoRoubíkové pravidlo brání ve zveřejnění jmen podezřelých.

Okolo půlnoci 23. listopadu odpověděl veterinář na nouzové volání k ošetření psa v Beit Shemesh. Když dorazil na místo, v blízkosti městského fotbalového hřiště, byl doveden do odlehlé oblasti, kde byl zbit maskovanými muži. Následně byl na týden hospitalizován se zlomenými kostmi a vážnými pohmožděninami.

Podle oběti, která pracuje v zařízení, které množí a dodává zvířata pro velké akademické ústavy na vědecké experimenty, ho útočníci během útoku nazvali “vrahem opic”. Policie je přesvědčena, že útok byl objednán a zaplacen někým, kdo nesouhlasí s veterinářovou prací. Policie byla schopna vypátrat jednoho podezřelého, který je pak dovedl ke zbytku.

Pokud tomu tak je, bylo by to poprvé, kdy se izraelský boj proti experimentům na zvířatech vystupňoval do fyzického násilí.

V roce 2004 propíchali aktivisté za práva zvířat plenumatiky auta patřícího prof. Moshe Abeles, který se zabývá výzkumem mozku a byl za svou práci oceněn cenou EMET. Od té doby se podobné incidenty neobjevily.

“Není to náš způsob,” říká Anat Refua, ředitelka organizace Behind Close Doors, která vede kampaň proti experimentům na zvířatech. “Neubližujeme lidem ani zvířatům. Stojíme proti tomuto a já samozřejmě kategoricky zavrhuji takové činy.”

This entry was posted in Zprávy z fronty. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives