Black December: SABOTOVÁN OBCHOD S EXOTICKÝMI ZVÍŘATY

Kromě osvěty a informování, (…) zbav se zákonů kapitálového systému, (…) sprejování a sabotování společností (…) nemyslíme jen na zvířata, ale na celý ekosystém, který se každým dnem zhoršuje. Pokud máme ničit majetek těch, kdo podporují vykořisťování zvířat, pak nebudeme váhat a použijeme všechny své zbraně, včetně spálení toho zlého místa.
(‘Osvobození zvířat,’ píseň našeho compañero Sebastiána ‘Angry’ Oversluij).

V kapitalistické a autoritářské společnosti je speciesismus jedním z pilířů, které udržují dominanci, materializují mocenské vztahy, které transformují zvířata na předměty lidské spotřeby ve formě jídla, oblečení, zábavy, experimentl či mazlíčků v majetku člověka.

Přidáním antispeciesismu jako součásti boje proti všem formám autority získá každodenní život bez živočišných produktů svůj nezbytný doplněk, přímou akci proti vykořisťovatelům a obchodníkům se zvířaty.

V rámci odmítnutí všech reformistických ši viktimizujících logik o osvobození zvířat jsme tedy v noci 1. prosince sabotovali obchod s ‘exotickými’ zvířaty, tekutou ocelí jsme zalepili zámky, které umožňují přístup k místu, kde jsou zvířata prodávána jako zboží.  Na místě, v Avenida Departmental, jsme zanechali vzkaz, aby nebylo pochyb o tom, jaký byl účel naší akce. Když vyšlo slunce, majitelé nebyli schopni svůj podnik založený na klecích a zajetí nelidských jedinců otevřít; naše akce splnila svůj cíl: narušit normální fungování utlačování našich životů a životů zvířat.
Nechceme zákony, které jsou soucitnější ke zvířatům nebo větší klece. Naše akce je vyjádřením touhy zničit všechny formy věznění a dominance.

Tímto způsobem odpovídáme na výzvu našich compañeros v Řecku, Panagiotise Argyrou a Nikose Romanose, a účastníme se Černého prosince, během kterého chceme zintenzivnit antiautoritářskou a transgresivní akci a síť solidarity mezi compañeros, víc než jen v specifický okamžik či měsíc.

Abychom přispěli revitalizaci našeho vlastního teritoria, je antispeciesistická akce také naší formou solidarity s anarchistickým a vegan vězněm Osmanem Evcanem, který od 10. listopadu drží hladovku ve vězení tureckého státu a který riskoval svůj život, když použil svoje tělo jako zbraň k znovuzískání veganského jídla ve věznici.

Aby bylo napětí antispeciesistické zviditelněno ofenzivními anarchickými činy pomocí buněk compañeros, které organizují a jednají bez hierarchií, povzbuzují přesvědčení spojené s nápaditostí, obezřetností a různými prostředky a materiály, aby zasáhly několik bodů na síti dominance.

SOLIDARITA S MÓNICOU CABALLERRO, FRANCISCEM SOLAREM A VŠEMI ANARCHISTICKÝMI VĚZNI V CHILE A PO CELÉM SVĚTĚ.

NA PAMÁTKU SMRTI NAŠEHO COMPAÑERO SEBASTIANA OVERSLUIJ PŘED DVĚMA LETY V BOJI.

OSVOBOZENÍ ZVÍŘAT, LIDÍ, ZEMĚ.

PRYČ S KLECEMI CIVILIZOVANÉ SPOLEČNOSTI!!!
SABOTÁŽ, BOJKOT A PŘÍMÝ ÚTOK PROTI VŠEM VYKOŘISŤOVATELŮM!!!

Buňka ‘Noční porucha’.
Neformální Anarchistická Federace / Mezinárodní Revoluční Fronta (FAI/IRF)
Chile – Černý prosinec 2015

This entry was posted in Zprávy z fronty. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives