Anonymous shodili téměř všechny webové stránky islandských úřadů

Hactivistická skupina spustila během noci 27. listopadu DDoS útok v rámci #OpWhales a úspěšně shodila webové stránky všech ministerstev kromě ministerstva sociálních věcí. Islandská webová stránka RUV uvedla, že stránky nefungovaly zhruba 13 hodin.

Přesto, že stránky byly obnoveny, zveřejnili Anonymous video slibující, že jde jen o začátek.

Upozorňujeme, že některé služby poskytované třetími stranami (např. YouTube) mohou používat soubory cookies. Z bezpečnostních důvodů to  mějte na paměti.

Anonymous obvykle vedou útoky proti vládním webovým stránkám, ale v případě #OpWhales zasáhli hacktivisté i společnost “HB Grandi”, která na Islandu provádí lov plejtváků myšoků a nazvali je velkým klíčem k jejich zabíjení na Islandu.

Nejde o první případ, kdy Anonymous protestovali na podporu práv zvířat. V minulosti se hacktivisté pustili proti webovým stránkám s týráním zvířat a shodili největší světové forum o týrání zvířat.
V říjnu 2015 také přiznali odpovědnost za shození několika japonských webových stránek na protest proti masakru delfínů.
This entry was posted in Zprávy z fronty and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives