Fennovoima: Jeřáby okupovány v solidaritě s protestním kempem Pyhäjoki

od No Fennovoima

no-fennovoima

Zastavme Fennovoima a její zastánce!

Aktivisté vyšplhali na dva jeřáby a svěsili z nich bannery na staveništi SRV v Kalasatama v Helsinkách. Probíhá blokáda.

SRV je jedním z největších stavitelů jaderné elektrárny Fennovoima. Vlastní 1,8 % akcií Fennovoima a je jednou ze skupin, která v srpnu Fennovoima zachránila odkoupením části jejích akcií. SRV je také vedoucím stavebního projektu vedle hlavního stavitele, Titan-2. Takže se zdá, že SRV získalo tuhle multimilionovou stavební zakázku tím, že odkoupil 1,8 % akcií, které Fennovoima tak zoufale potřebovala prodat.

Projekt Fennovoima je těžce podporován úřady, i přesto, že většina lidí je proti projektu. Fennovoima má několik spolupracovníků. Bez nich by nepřežila. Z tohoto důvodu teď cílíme na společnosti, které do Fennovoima investovali nebo s ní spolupracují. V dnešní době je jaderná energie úplně zbytečná a neudržitelná. Můžeme tento projekt zastavit přímou akcí.

Solidarita z Helsinek do protestního kempu Pyhäjoki a kamkoliv, kde lidé bojují proti státu a kapitalismu!

_______________

Update:

06:00 – Začala blokáda

10:40 – Jeden jeřáb je prázdný, aktivisté odvezeni v policejním autě.

11:50 – Další člověk sundaný z posledního jeřábu, také vzat do policejní vazby.

12:30 – Policie se snaží domluvit poslednímu aktivistovi, aby slezl ze vzdáleného konce jeřábu.

12:55 – Všichni aktivisté byli zadrženi. Blokáda skončila.

This entry was posted in Zprávy z fronty and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives