Největší švédský chovatel laboratorních králíků uzavřen!

Dobré zprávy!

Největší švédský množitel králíků určených na vivisekci se rozhodl ukončit svůj provoz.

Na jaře 2011 osvobodil ALF z této farmy 68 králíků. Komuniké  z tohoto přepadu:

zasláno anonymně

„19. dubna 2011

Na oslavu Velikonoc jsme osvobodili 68 králíků, nejbližších příbuzných velikonočního zajíčka, z laboratorní množírny Estuna Smådjursfarm (ESF-Produkter AB) v okolí Norrtälje. Zabezpečená budova bez oken se zdála být neproniknutelnou, tak jsme si museli vytvořit vlastní králičí noru.
Slabinou budovy byl její ventilační systém. Po rozebrání větráku jsme vlezli do ventilačního prostoru. Odtud jsme se byli schopní s pomocí vrtáku a pily dostat do prostoru, kde byla držena zvířata.
Nemohli jsme uvěřit silnému zápachu moči a pohledu na stovky králíků uvězněných v těsných drátěných klecích s drátěnými dny, které jsou proti zákonu na ochranu zvířat. Králíci byli ve špatném stavu. Jeden měl dokonce zlomenou nohu a našli jsme několik mrtvých mláďat. Přáli bychom si, abychom mohli osvobodit všechny, ale naneštěstí jsme měli milující domovy jen pro 68 z nich, kteří teď začali nové životy. Klidné životy daleko od hrůz laboratoří Astra Zeneca, Smittskyddsinstitutet a Karolinska Insitutet, kde by skončili. Po té, co jsme zvířata dostali z farmy, jsme zničili chovný program odebráním všech chovných karet. ESF- Produkter AB funguje už 30 let. Teď je budeme sledovat a neustaneme, dokud nebudou všichni králíci volní.

Djurens Befrielsefront“

 

This entry was posted in Zprávy z fronty. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives