Hambach: Sabotáž a další blokáda uhelného vlaku

převzato od Hambach Forest

Zaun am Mittwoch

„Když nám zlámete nosy, zastavíme vaše vlaky!“

Dnes ráno okolo půl šesté aktivisté z protiuhelného hnutí znovu zastavili vlak na hambachské trati. Na této trati se převáží hnědé uhlí z otevřeného povrchového dolu Hambach do elektráren v okolí. Akce byla provedena v reakci na násilné zatčení dvou kamarádů. Jednomu z nich zlomili nos.
Během akce se lidé připoutali k zastavenému uhelnému vlaku nebo ke kolejím. Vlaková doprava na hambachské trati byla zastavena po dobu alespoň tří a půl hodin. Akce byla už pravděpodobně zastavena policií. Naneštěstí nemáme žádné informace o policejní stanici, kam odvezli naše kamarády.

Jakmile to bude možné, přineseme další informace.

**VÍCE DETAILŮ od HambiChaosCrew **

V posledních dnech došlo v hambachském lese, který je ohrožen holosečí, k několika střetům. Události vyústily v zatčení dvou kamarádů a následující reakce aktivistů ze včerejška.
Okamžitě po skončení Skill-Sharing-Camp, kdy se environmentální aktivisté sešli při Okupaci hambachského lesa a zablokovali uhelný vlak, postavila energetická společnost RWE několikakilometrový plot na staré dálnici 4, který rozděluje hambachský les na dvě části. Cílem RWE bylo zajistit před přímými akcemi oblast, která bude s největší pravděpodobností letos posečena. Na vnitřní straně plotu často projíždí bílé pickupy ochranky.

V pondělí a úterý proběhly první akce proti plotu. Na auta ochranky byly házeny bomby s barvou.

Ve středu spustilo zhruba 25 lidí akce, které znovu umožnily pohyb po celém lese. Na několika místech, v délce několika stovek metrů, byl plot poškozen a zničen. Ochranka při snaze jim v tom zabránit schytala barevné bomby, smrduté bomby a kameny a už se nepřiblížila. První kolo akce trvalo 20 minut, po hodině proběhlo druhé půlhodinové kolo. Ochranka vypadala bezmocně, protože aktivisté měli početní převahu, a nebyla schopna dostat se na „správnou“ stranu plotu.

Následující ráno začaly řezací práce vedle staré dálnice. Řezací stroj vypadal jako normální rypadlo a byl bráněn jen jedním autem ochranky. 20 aktivistů prošlo rozbitým plotem a rozbili okna rypadla a auta ochranky, elektronika řezacího stroje byla sabotována. Jeden sekuriťák se snažil zasáhnout a zatknout jednoho z aktivistů, ale ostatní aktivisté mu v tom zabránili. Poté bylo možné provést rozsáhlejší škody na rypadle, jeho hydraulika byla přeříznuta a elektronika úplně zničena.
Skupina se mohla bez problémů stáhnout do lesa. Ale postrádala se menší skupina dvou lidí, která se také nacházela v oblasti. Brzy dorazila policie a scénu znovu opustila spolu se sanitkou. Předpokládalo se, že tito dva byli zatčeni.

V reakci na zatčení zničila skupina 30 lidí zbývající části plotu a rozbila okna náklaďáku. Poté zaútočili na dva dálniční mosty, které ochranka využívala jako stálé strážní body, světla a generátory byly zničeny. Ochranka nebyla schopna kvůli velikosti skupiny zareagovat.

Následujícího rána potvrdil právník dvě zatčení – jedna osoba byla na policejní stanici v Huerth, pravděpodobně bude zadržena delší dobu. Policie předstírala, že druhá osoba o právníka nepožádala, takže tam nedokázal získat žádné informace.

Mrzí nás zatčení našich kamarádů a postrádáme Mr. Blue, který je ve vězení už několik týdnů. Ale nevystraší nás – útok na jednoho je útokem na všechny! A to platí pro lidi, zvířata i ekosystém!

Solidarita je zbraň!
Hambachský les zůstane!

This entry was posted in Zprávy z fronty and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives