Aktivisté za práva zvířat se připoutali k plynové komoře jatek

Organizace za práva zvířat Animal Liberation Victoria a Animal Liberation NSW dnes zveřejnily výsledky investigace, která po dva roky probíhala na prasečích jatkách. Záznamy ukazují hrozivé týrání prasat na australských jatkách

Aktivisté ze čtyř států podnikli na z jednom míst, kde investigace probíhala, nenásilnou občanskou neposlušnost – připoutali se k plynovým komorám, zablokovali transportní vozidla, aby vyděšeným a vyčerpaným prasatům nabídli oddech a vodu, okupovali střechu jatek a svěsili z ní bannery a zavolali policii, aby se ujistili, že násilí a krutosti páchané na prasatech budou zastaveny.

Activists chain themselves to pig slaughterhouse 'gas chamber'.

Aktivisté byli připoutáni od druhé hodiny ranní. Zabránili odvodu prasat do komory od okamžiku, kdy byl ve 4:30 spuštěn provoz jatek, až do chvíle, kdy byly v 7:30 po jednom odstraněni policií.

Skupina osmi aktivistů umístěná na střeše zařízení sestoupila krátce po 10. hodině dopolední po klidném vyjednávání s policií.

Zhruba ve stejnou dobu vytvořilo větší množství policistů řadu, která aktivisty zatlačila za příjezdovou cestu k zařízení a umožnila tak průjezd náklaďáku s živými prasaty.

This entry was posted in Zprávy z fronty. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives