NNAL: Protesty a nápisy před kancelářemi Skanska v Portlandu!

Od portlandských aktivistů

Navzdory stále studenějšímu počasí v Portlandu se dnes aktivisté ukázali před budovou KOIN Center ve středu města kvůli protestu proti Skanska USA.  Skanska, soukromá ochranka a portlandská policie se opakovaně pokoušely aktivisty zastrašit pomocí sledování a hrozeb zatčením a obsílkami. Je už zvykem, že ochranka budovy i policie pořizují fotky a záznamy toho, jak protestující skandují, drží transparenty a píšou křídou po zemi.

Teď se realitní společnost ScanlanKemperBard, která KOIN Center vlastní a která Skanska pronajímá kanceláře, rozhodla, že se zapojí do narušování protestů.

IMG_6088

IMG_6094

Dnešní protest začal skandováním a kreslením křídou po chodnících kolem celé budovy. Protestující protestovali před oběma vchody do budovy, aby se ujistili, že jejich vzkaz pro Skanska bude hlasitý a jasný. Co začalo jako spíše nezáživné odpoledne, se rychle vyhrotilo do docela nepříjemné interakce s vedením budovy, společností ScanlanKemperBard (SKB), která zdá se pracuje s policií a Skanska, aby umlčela protesty u jejich vážené budovy, KOIN Center.

IMG_6091

IMG_6100

Žena, která tvrdila, že je majitelem budovy, protestující okamžitě konfrontovala a hrozila, že zavolá policii, fotila si jejich tváře a natáčela video na svůj telefon. Když se jí ptali na její identitu a pozici (její postoj vůči protestujícím se podobal postoji vedení Skanska), odmítla odpovědět. Místo toho nadále protesty sledovala a konfrontovala protestující. Nebylo by to poprvé, kdy se vedení SKB zachovalo tak rozhořčeně.  Jsou známí svými pokusy potlačit tuto kampaň a omlouvat utrpení zvířat.

IMG_6047

IMG_6064

Naštěstí je náležitá pečlivost tím, co umíme nejlíp. Manažerkou SKB KOIN Center, budovy, v které sídlí Skanska, je Traci Wall, senior viceprezidentka investičního managementu. Takže až se příště rozhodne vyjít a obtěžovat protestující, můžeme ji přivítat jménem.

bio_wall_tracy-320x379

Žádný z těchto pokusů nenarušil protest, který pokračoval v nezmenšené podobě. Byli jsme hlasití jako vždy, pokryli jsme chodníky křídou se slovy hanby Skanska a připomněli jsme Davidovi Schmidtovi a dalším portlandským představitelům, že se s nimi brzy uvidíme.

IMG_6099

This entry was posted in No New Animal Lab, Zprávy z fronty and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives