Hambach: Obránci zraněni a uvězněni

převzato od 325

free hambach prisoners

Včera večer jsme dostali novou informaci o podmínkách a vývoji ohledně 3 vězňů z okupace lesa, kteří jsou v tuto chvíli ve vězení v Aachen a Cologne. Chceme se o poslední informace podělit se všemi, koho zajímají. Chceme vyzvat k solidaritě. V tuto chvíli nemáme veřejná jména pro dvě osoby zadržené minulý čtvrtek, takže v tomto textu budou nazýváni A. a B.

Všichni tři vězni utrpěli zranění, která jim byli způsobena během zatýkání. Jak přesně situace proběhla a zda byli zraněni policií či ochrankou, nevíme. Mr. Blue, který je už uvězněn po několik týdnů, špatně slyší na levé ucho a necítí dva prsty levé ruky. I přesto, že je ve vězení, nebylo mu dovoleno navštívit vězeňského lékaře. A. má krvácející ránu na hlavě, zdá se, že jeden z prstů má zlomený nebo vážně zraněný.  B. má zlomený nos, chybí mu několik zubů a stěžuje si na bolest v čelisti – nevíme, co znamená to poslední, protože nemohl navštívit doktora, než ho soudce poslal do vězení den po jeho zatčení. Prohlásil, že chce začít hladovku, pokud mu věznice odmítne dát veganské jídlo (jako vždy).

V případě všech vězňů není v tuto chvíli možné určit, jak dlouho bude jejich věznění trvat. Právníci očekávají, že to budou nejvýše 2-3 měsíce. A. a B. jsou obviněni z nebezpečného napadení a ničení majetku, Mr. Blue z „Hausfriedensbruch”, „Störung öffentlicher Betriebe”, napadení, kladení odporu při zatýkání a urážení. Právníci očekávají, že tresty ve všech případech budou podmínečné.

Návštěvy a dopisy budou pod dohledem. V tuto chvíli neexistuje žádná oficiální „Anklage”(žaloba), takže není možné odhadnout datum slyšení, které by (snad) znamenalo konec jejich věznění.

UKAŽTE SVOU SOLIDARITU!!!

Je důležité, aby lidé ve vězení věděli, že nejsou sami! A že bez boje nepřijmeme nespravedlnost toho, že naši kamarádi jsou ve vězení. Pokud jste přemýšleli nad provedením akce proti uhelné těžbě a klimatické destrukci, proveďte ji teď! Spontánní demonstrace, sabotáže, spuštění banneru – buďte kreativní. A ukažte solidaritu 3 vězňům v deklaracích svých akcí. Také můžete solidární obrázky s bannery poslat nám. Ale i přímá pomoc je potřebná.

Napište jim!
Adresu Mr. Blue do vězení najdete na konci tohoto článku, s publikováním zbylých adres musíme počkat na souhlas vězněných. Jejich dopisy prosím zatím pošlete do ‚Werkstatt für Aktionen und Alternativen’ (WAA; adresa níže), pošleme je vězňům. Dopisy jsou pro ně jediným kontaktem se světem, a proto jsou velmi důležité! Buďte nápadití – přiložte letáky, samolepky, texty písní nebo další věci, napište jim o projektu, do kterého jste zapojeni, pošlete obrázky, příběhy, články. Také můžete napsat email nám – vytiskneme ho a pošleme lidem ve vězení.

Pošlete jim něco ke čtení!
Sedět v cele může být dost nudné. Věznice často odmítají knihy posílané vězňům. Největší šanci mají ty tenčí, s měkkým obalem a nepolitickým obsahem. Ale prosím zkuste poslat i politické věci – pokud to projde, je to pro vězně ještě lepší.
Stát se nás snaží odradit od pokračování v našem boji zastrašováním a vězením – nejsme zastrašeni a nebojíme se! Represím se postavíme a budeme jim čelit společně. Teď víc než kdy jindy:

Zlikvidujme společně RWE a ukončeme zhoubnou hnědouhelnou těžbu! Bojujme za solidaritu mezi lidmi, nelidskými zvířaty a ekosystémy, za svobodnou společnost!

„Nims” se zlomeným nosem a několika vyraženými zuby.
(zadržován od 22. října):

JVA Köln Ossendorf
z. Hd. Felix Neuner
Rochusstr. 350,
50827 Köln
Germany

„Mr. Blue” se zlomeným zápěstím. (Zadržován od 7. října):

JVA Aachen
Herr Unbekannt Unbekannt 1uJS932/15
1425/15/8
Krefelderstraße 251
52070 Aachen
Germany

“I….” (zadržován od 22. října) s poraněním hlavy a několika nehybnými prsty v dlaze.
Stále odmítá jakýmkoliv způsobem spolupracovat či přijmout právníka.
Zatčen spolu s Nimms, ale držen v odlišném vězení v Kerpen.

This entry was posted in Zprávy z fronty and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives