Hambach: Obránci lesa sabotovali těžební zařízení

od The Chaos Engineering Crew / Hambach Forest

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

„Včera v noci [pondělí] jsme sabotovali 8 konstrukčních strojů v oblasti, která se připravuje na povrchovou těžbu.

U pěti rypadel, dvou buldozerů, silničního válce a další draze vypadající věci jsme přeřezali všechny hydraulické hadice a elektrické kabely, na které jsme dosáhli. Nádrže a olejové filtry jsme naplnili pískem, rozbili jsme všechna okna a sabotovali další mechanické součástky. Navzdory veškerým bezpečnostním opatřením podniknutým RWE se nám tuto akci podařilo provést bez problému.

Tato akce je namířena proti provozovateli povrchové těžby RWE a jeho spolupracovníkům, kteří ničí život na planetě jen kvůli zisku.

Zatímco drtivá většina lidí v Německu sedí před obrazovkami svých televizí a jejich pozornost od denní destrukce odvádí vtipní baviči a proroci permanentního růstu, v jiných částech světa už stovky tisíc umírají kvůli dopadům klimatické změny, z části způsobené RWE.

Ačkoli by si většina lidí měla být vědoma, že takto to pokračovat nemůže, naneštěstí šlo do teď jen o malou menšinu lidí, která je ochotná zakročit proti ničení a která tak riskuje své vlastní zdraví a svobodu.

Tři z těchto lidí už sedí ve vězení v Cologne a Aachen kvůli pokusům zastavit ničení hambachského lesa RWE.

V průběhu jejich zatýkání byli všichni tři napadnuti policií nebo bezpečnostní službou RWE, jednomu člověku dokonce zlomili nos a vyrazili několik zubů.

Proto chceme svými činy ukázat solidaritu se zadrženými a ujasnit, že nás nikdo nijak nezatraší. Protože jde o všechny!

S nadějí, že motivujeme více lidí k podobným akcím,

The Chaos Engineering Crew”

This entry was posted in Zprávy z fronty and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives