Dariusz “Jus” Brzeski

zpráva z 325:

Před šesti týdny byl náš kamarád Jus zatčen během vystěhování Remi’s Tower, obrovské barikády postavené na počest Remiho Fraisse, kterého zabili zasraní policajti.

První tři týdny držel Jus hladovku a jako odpověď na ní mu policajti oznámili, že nemá zaregistrovaného právníka (což měl) a zavřeli ho na izolaci, kde je velice těžké se vyspat, protože každých 15 minut kontrolují, jestli ještě nejste mrtví, tím, že rozsvěcí a zhasínají světla. Všechny dopisy, které dostává, jsou kontrolovány a trvá 2 až 4 týdny, než je dostane.  Je ve vězení už 6 týdnů a měl zatím jen dvě návštěvy. Zařídit návštěvu je extrémně složité, protože po celou dobu musí být přítomen tlumočník a vyžadují audiovizuální sledování.  Také jeho telefonní výsady jsou omezeny, může volat jen svému právníkovi (i přesto, že všichni ostatní si můžou volat komu kurva chtějí) a i u toho se chovají jako hajzlové. 

To vše za údajné zničení okna buldozeru, nikdy se nedotknul jediného člověka. Tato obvinění by těžko vyústila v uvěznění před soudním procesem a určitě by se nedostala k takovým extrémním opatřením, pokud by samozřejmě nebyli zapojeni klimatičtí a eco-extreme energy zločinci jako RWE.

Teď už bez hladovky a pořád v zasraný izolaci, Jus nemá povoleno zapojovat se do jakýchkoliv skupinových aktivit, protože je považován za “násilného pachatele”. Čeká na soud, uvnitř ho drží především proto, že nemá trvalé bydliště, a přesto, že ho má, ho odmítají pustit. Chceme svého kamaráda zpátky!

Jusovo prohlášení z věznice:

“Jak sedím, cvičím a čtu si ve své cele, z jedné strany se ozývají výkřiky ‘sieg heil’, a ‘nasrat na les’ a hrozby násilím a druhou polovinou křídla se linou zpěvy a hesla spojená s ISIS. Je to dobrou ilustrací toho, jak jsou pravicoví a fundamentální extremisté v tichosti tolerováni a dokonce schvalováni státem, zatímco ti, kdo se postaví zvláštním zájmům kapitalistické mašinérie chamtivosti a ničení, jsou uvězněni a izolováni.  Po té, co se mi vrátí zdraví, po 22 dnech hladovky, mám v plánu 3 projekty vězeňského odporu a budu vás informovat.”

Chceme všechny požádat, aby Juse porpořili v jeho boji ve vězení.

Můžete udělat několik věcí:

Napište mu! Hrozně rád čte a umí anglicky a polsky. Knihy a časopisy nejsou povoleny, ale článek na kousku papíru nebo kapitola knihy ano. Napište mu o squatu, kde žijete, o workshopu, na kterém jste byli, pošlete fotky, něco nakreslete! Pro někoho, kdo je tak zapojený v environmentálních bojích, je opravdu těžké být odstřižen od zdroje novinek, ke kterým normálně máte přístup.  Takže ho informujte o tom, co se děje, ukažte mu, že se lidé zajímají a že stále bojují proti mašinérii.

Dariusz (Jus) Brzeski
3236156
JVA Köln
Rochusstr. 350
50827 Köln
Germany

Uspořádejte solidární akci a udělejte fotky, můžete je poslat na:
hambacherforst@riseup.net
nebo komentujte na našem blogu: hambachforest.blogsport.de

Pošlete to dál, zapojte se, udělejte plakát, navštivte les Hambach, zorganizujte benefit, cokoliv pomůže.

Spalte všechna vězení, svobodu pro Juse, svobodu pro všechny vězně! Odplata za Remiho!


UPDATE 6.10.2015:

Po dvou a půl měsících předsoudní vazby byl obránce hambacherského lesa Jus 2. října propuštěn po té, co bylo rozhodnuto o jeho vině a trestu ve formě podmínky za údajné zničení čelního skla buldozeru a způsobení ublížení na zdraví, ke kterému došlo, když se řidič údajně pokoušel vyhnout objektu, který se ho podle soudních dokumentů nikdy ani nedotknul. A přesto byl Jus po 70 dní, z kterých 23 dní držel protestní hladovku, pod nepřetržitým dohledem, jeho pošta byla zadržována až měsíc a intenzivně sledována a nyní trestu 7 měsíců s tříletou podmínkou bez jakékoliv kriminální historie v Německu. Toto zacházení ukazuje realitu protekcionismu extrémní energie, s dobře zavedenými taktikami útlaku zelené hrozby, a že místo řešení palčivých ekologických, klimatických a společenských otázek je místní režim spokojen s  postupující militarizací strážců zákona, kriminalizací dalších a dalších forem protestu a maximální vazbou a rozsudky nad aktivisty kvůli pochybným svědectvím zaměstnanců těch samých korporací, které  vyhlazují místní divoké ekosystémy a zároveň destabilizují klima.

Slyšení se zúčastnilo před 60 podporovatelů, slyšení muselo být přesunuto do větší místnosti. Během slyšení Jus mluvil o ekologické destrukci a klimatickém chaosu způsobenými hnědouhelnou společností RWE, které beztrestně pokračují, zatímco jejich zaměstnanci v soudní síni svědčili proti environmentálním aktivistům, kteří tyto otázky konfrontují.

Po slyšení se Jus před budovou soudu připojil k aktivistům za hambacherský les, najedli se a vyrazili zpět do hambacherského lesa.
Prohlášení Juse po jeho propuštění:

První ráno mé svobody jsem se probudil a ještě, než jsem otevřel oči, naplnil mě strach, že půjde o další den plný uvěznění, zastrašování a izolace, ale když jsem otevřel oči a podíval se z okna domu na stromě, uviděl jsem panorama stromů a nebe všude kolem. Během mého vězení to byla pošta, kterou mi mnozí z vás poslali, s básněmi, uměním, samolepkami a články, co bylo jako tyhle stromy a ptáci, kteří mě zase obklopují. Byli jste připomínkou života, energií a dobrou náladou a neuvěřitelně jste mi pomohli v pokračování mého boje. Díky Vám Všem!!!

This entry was posted in Z klecí and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives