ALESPOŇ 21 PRIMÁTŮ OSVOBOZENO Z LABORATOŘE V PORTORIKU

primatefacilityPodle novinových zprách byla v noci ze soboty na neděli násilím otevřena klec  na polní stanici v Sabana Seca Karibského výzkumného centra primátů a alespoň 21 primátů bylo osvobozeno.  Polní stanice je umístěna v Toa Baja, městě na severním pobřeží Portorika, kde podle tamějšího ministerstva životního prostředí žije v přírodě 550 makaků rhesus a 200 kočkodanů husarských.

Zprávy samozřejmě uvádí, že jsou tito primáti nebezpeční, infikováni viry a že se pokouší je znovu chytit. Nejde o neobvyklý tah organizovaný zamířenými zařízeními a jejich mučiteli zvířat.

Ze zpráv: ‘Zámek klece byl odstraněn a řetěz přeříznut, čímž umožnili zhruba 30 makakům únik z CPRC.’

Divoké opice se pohybují ve skupinách a část členů skupiny je vždy na stráži, aby varovala ostatní před nebezpečím. Pokud stráže zakřičí na poplach, skupina se rozprchne s takovou rychlostí a hbitostí, že náhodné setkání není pravděpodobné, říká Carlos Carazo, náměstek portorického ministra životního prostředí.

I přesto, že mohou přenášet vzteklinu, opičí imunodeficientní virus a další infekční činitele, kterými se mohou nakazit lidé, nemají portorické úřady žádné záznamy o přenosu těchto virů z opic na lidi v oblasti tohoto ostrova.”

 

převzato ze Severoamerické tiskové kanceláře osvobození zvířat

This entry was posted in Zprávy z fronty. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives