Otevřená záchrana dvou prasat

Upozorňujeme, že některé služby poskytované třetími stranami (např. YouTube) mohou používat soubory cookies. Z bezpečnostních důvodů to  mějte na paměti.

http://www.youtube.com/watch?v=W5MwdzE4LA8

Tisková zpráva z 4.8. od Tomma burar (Prázdné klece):

“Dnes v noci vyrazili 4 aktivisté ze skupiny přímé akce Tomma burar do prasečího velkochovu ve středu Švédska a zachránili dvě prasata, Selma a Louise, před jistou smrtí. Aktivisté za sebou nechali podepsaný dopis a pár sušenek. Poté odvezli prasata do milujícího domova a akci oznámili policii.

Dnešní akce je první otevřenou záchranou ve Švédsku. Otevřená záchrana znamená, že aktivisté neskrývají svou identitu, činy ani motivy.

– Dokud je zločinem zachránit životy dvou prasat odsouzených na smrt, máme morální povinnost zákon porušit. Je etickou katastrofou, že na zvířata pohlížíme jako na zdroje, když jsou stejně jako my vnímavými jedinci, říká Sara Andersson (28) z Västerås, která se záchrany účastnila.

Dnes si Selma a Louise poprvé zarýpou v hlíně. Nebudou si muset rypáčky škrábat o betonovou podlahu a budou moci prožít život bez vykořisťování, dokud nezemřou z přirozených příčin.

Myslím, že většina lidí vlastně nechce jíst zvířata. Jen jsme tomu naučení, říká  Martin Smedjeback (42) z Haninge.

Uvnitř chovu měli aktivisté oblečeny ochranné obleky, aby minimalizovali riziko kontaminace, a v dopisu pro farmáře vysvětlili, že záchrana není mířena proti jednotlivci.  Během měsíce srpna budou pokračovat v šíření povědomí o vykořisťování a zabíjení jiných zvířat dalšími způsoby.

This entry was posted in Zprávy z fronty. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives