Black December, Hambach: Žhářství a sabotáže proti povrchovému hnědouhelnému dolu v hambachském lese

Contra Info

neveraloneV noci 31. prosince jsme provedli tři žhářské činy a sabotáž proti povrchovému hnědouhelnému dolu provozovanému RWE v hambachském lese.

Na cestu využívanou důlní bezpečnostní službou jsme rozestavili podomácku vyrobené stingery, abychom je odlákali, zatímco jsme zapalovali svazky kabelů a rozvody na boku kolejí, které jsou používány na převoz hnědého uhlí z dolu nedaleko elektráren. Vlaky byly na nějakou dobu zastaveny.

Pak jsme podpálili telekomunikační stožár na okraji dolu a z dálky jsme sledovali, jak celé zařízení vzplanulo a přes hodinu hořelo.

A nakonec jsme chvilku po půlnoci zaútočili znovu, rozmístili jsme další stingery na bezpečnostní cestu blíže k jejich umístění. Pak jsme podpálili hořící barikádu z pneumatik a velkou hromadu polen u cesty, abychom vylákali bezpečností službu do našich pastí, než jsme se za zvuku ohňostrojů znovu stáhli do lesa.

Výrobou domácích stingerů (dřevěných prken s velkými hřebíky) jsme poslali vroucí a odbojné objetí uvězněné anarchistické družce Emmě Sheppard v den výročí jejího zatčení.

Provedli jsme tyto útoky v solidaritě s pokračujícím odporem vůči rozšíření dolu v hambachském lese.

Sílu a odvahu všem anarchistickým bojovníkům, uvnitř i venku.

Veselý černý prosinec.

– nějací anarchisté

This entry was posted in Zprávy z fronty and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives