Dopis od Barryho

Je vždy snazší vidět důvody, proč nemůžeme uspět. Vždy je snazší pokrčit rameny a být přesvědčen, že se aspoň můžeme pokusit, skoro jen jako gesto dobré vůle. Bez víry v úspěch se dá úspěchu těžko dosáhnout, je to skoro nemožné. Vlastně trochu jako osvobození zvířat, nemožný koncept. Přesto víme, že není, za co bychom jinak bojovali? Nikdy bychom se neměli bát úspěchu či přesvědčení, že můžeme uspět. A nikdy bychom se neměli bát sáhnout po hvězdách, pokud je to nutné. Touto hladovkou říkáme vládě této země, že chceme všechno a nic menšího než úspěch nepřijmeme. Jak bychom mohli žádat méně? Kdybychom to udělali, odsoudili bychom tolik zvířat k životu v utrpení a ke smrti. Věřte mi, nastal čas sáhnout po hvězdách a věřit, že je to možné.

Mnozí lidé říkají, že tento protest nemůže uspět, protože se vláda nestará, nevzdá se a zvířata ji nezajímají. Další říkají, že náš cíl je příliš vysoký, že bychom měli žádat méně a mířit na dosažitelnější cíl. Říkají, že nemůžeme dostat všecko; ať to vezmeme krok za krokem. Mou odpovědí na to poslední je, že přesně to teď děláme už roky. Brali jsme to krok za krokem po dlouhé cestě za spravedlností v laboratořích. A teď jsme dosáhli bodu, kde je náš cíl v dohledu. Už nejsou žádné kroky kromě tohohle, posledního kroku k úplné abolici vivisekce. Nenechte se mýlit; cílem této hladovky není požadovat něco, co nemůže být splněno. Jsme rozumní lidé a jako takoví nepožadujeme okamžité řešení. Místo toho říkáme ‘v rámci smluveného období’. To znamená přesně, co to říká. Žádná falešnost, žádné prázdné sliby, žádné tajné dohody. Dejte nám časový limit, který je přístupný, a dejte nám na to svoje slovo.

Labouristické vládě bych řekl tohle: jednali jste s hnutím za práva zvířat, s tisíci a tisíci milovníky zvířat v této zemi, dost podle. V měsících před volbami jste říkali tolik krásných věcí, dali jste nám sliby a přísahy, pořád dokola jste nás ujišťovali o svých čestných úmyslech vůči zvířatům. A my jsme vám věřili. Proto vás s radostí volily tisíce a tisíce lidí s vírou, že se konečně objeví vláda, která dodrží své slovo a pomůže zvířatům. Zklamali jste nás a zradili jste zvířata, kterým jste se zavázali pomoci. Nezapomeneme to; nestačí říct, že jste ještě neměli čas splnit, co jste slíbili. Vaše slova od voleb to prokázala, říkají nám jen o nedostatku citu ke zvířatům. Říkáte nám, že nejsou prioritou. Pro tisíce, které vám daly své hlasy, ale prioritou jsou a bylo by moudré na to myslet. Ukažte nám teď tedy, že jste muži a ženy cti, že máte soucit, že jste zavázáni ukončit utrpení zvířat ve vivisekčních laboratořích. Mluvte s námi o této otázce a budeme poslouchat, ale nezkoušejte nás ani zvířata znovu zradit, nebo vám to nezapomeneme.

VŽDY PRO OSVOBOZENÍ ZVÍŘAT

Barry Horne

This entry was posted in Padlí bojovníci, Z klecí, Zprávy z fronty. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Archives